Yurttaş Dilim Karpuza Kadar Düştü

Artan ekonomik kriz pazar tezgahlarında kendisini gösteriyor. ANKA muhabirine röportaj veren seyyar karpuz satıcısı Erol Diler alım gücü düşen yurttaşların dilim karpuz sorduğunu ifade etti.

Diler, “Yarım karpuz gördük duyduk, çeyrek karpuz diye duyduk ama bir de vatandaşlarımız bize diyor ki, dilim karpuz istiyorlar. Dilim karpuz ben ilk defa yeni duyuyorum” diye konuştu.

“VATANDAŞLAR DİLİM KARPUZA KADAR DÜŞTÜ”

Erol Diler şunları söyledi:

“Yıllardır karpuz yapıyoruz Kadirli’de. Karpuz sezonumuz başlamıştır. Yarım karpuz gördük duyduk, çeyrek karpuz diye duyduk ama bir de vatandaşlarımız bize diyor ki, dilim karpuz istiyorlar. Bu vatandaşlara böyle ne oldu? Dilim karpuz ben ilk defa yeni duyuyorum. Karpuzlarımız şu anda çok güzel, vatandaşlarımız dilim karpuza kadar düştü. Ekonomimiz çok kötü durumda. Biz hayrımıza tutuyoruz veriyoruz dilim karpuz isteyenlere. Karpuzumuz şu an da 10 lira kilosu. Vatandaşlarımıza çok güzel uygun yani ama işte bazı vatandaşlarımız parası olmadığından geliyorlar bizden dilim karpuz istiyorlar biz de tutup veriyoruz, canı çektiğinden. İşte ne yapalım bazı insanlarımız işte alamıyor. Gücü olmuyor. Para gücü olmadığından veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir