Jose Mourinho “En”lerini Açıkladı! Messi Cevabı Herkesi Şaşırttı!

Süper Lig devi Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho, TNT Sports’ta Rio Ferdinand’ın sorularını yanıtladı.

“OLMAYAN GOLLE KAYBETTİK”

İlk olarak ‘Aklından çıkmayan an hangisi?’ sorusuna cevap veren Mourinho, Chelsea döneminde Liverpool ile oynadıkları Şampiyonlar Ligi yarı final maçında Luis Garcia’nın attığı gol olduğunu söyledi. 61 yaşındaki teknik adam, “Şampiyonlar Ligi yarı finalinde olmayan bir golle kaybettik.” dedi.

Mourinho ‘En sevdiğin gol hangisi?’ sorusuna ise “Didier Drogba’nın 2007 yılında FA Cup finalinde Manchester United’a attığı gol. Burada olduğum için sanırım sana karşıydı [Rio Ferdinand] Drogba’nın 120. dakikada attığı gol.” diye yanıt verdi.

EN ÇOK ÇALIŞTIRMAK İSTEDİĞİ FUTBOLCU MESSI

Çalıştırmak istediği ancak transfer edemediği oyuncu sorulan Mourinho, bu soruya ise Lionel Messi cevabını verdi. Mourinho, “Benim jenerasyonumda küçük adam (Lionel Messi) derdim. Messi’ye koçluk yapılamaz belki ama bizim jenerasyonumuzun en iyisi olduğunu söylemeliyim.” dedi.

“ROMA TARAFRTARI TAKIMA ÇOK SADIK”

Yaşadığı en iyi atmosferle ilgili konuşan deneyimli teknik adam, “Şanslıydım. Kulübün en iyi zamanında Manchester United’da çalışmasam da Old Trafford, Old Trafford’dur. Bernabeu, Bernabeu’dur. San Siro, Stamford Bridge, çok şanslıydım.” dedi.

Mourinho, bir önceki takımı Roma ve taraftarları için, “Kazanmaya alışkın olmayan bir takım için Roma taraftarlarının takıma çok sadık olduğunu söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

– “En sevdiğiniz stadyum?”

– Jose Mourinho: San Siro.

– “En sevdiğiniz kupa hangisi?”

– Jose Mourinho: Sonuncusu, Konferans Ligi. Her zaman sonuncusudur.

– “Unutamadığınız bir soyunma odası anısı?”

– Jose Mourinho: Stamford Bridge’de devre arasında neredeyse bacağımı kırıyordum. Masaj masasına tekme atmak istedim ama çok sert bir şeye çarptım. Tekmeliklerim yoktu ve az kalsın bacağım kırılıyordu.

– “Menajerliğini yaptığınız en sevdiğiniz futbolcu kim?”

– Jose Mourinho: Bunu söylemek zor, söylemek haksızlık olur. Her kulüpte çok sayıda oyuncum vardı ve bu oyuncular olmadan bu kadar çok şey kazanmam mümkün değildi. Terry, Lampard, Drogba, Ronaldo, Xabi Alonso, Inter’deki tüm oyuncular. Dürüst olmak gerekirse bilmiyorum.

– “Futbolda en iyi arkadaşınız kim?”

– Jose Mourinho: Bunu söylemek haksızlık olur ama belki de üniversitede benimle birlikte olan ve benimle birlikte ayrılan ve kariyerleri bana çok paralel olan isimler. Yani arkadaşlarım Jose Peseiro, Jose Morais, benimle birlikte üniversiteden ayrılan bu adamlar, gençliğinizin en güzel kısmını birlikte geçiriyorsunuz.

– “Tüm zamanların en iyi sporcusu?”

– Jose Mourinho: Bu gerçekten zor, birçok farklı nedenden ötürü neredeyse imkansız. Sadece spor değil, silinemeyecek bir tarih yazmış kişiler. Belki bizim jenerasyonumuzda bilmiyorum ama Jesse Owens diyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir