Canlı yayında ortaya çıktı: Kayıp başvurusunda bulunduğu kızları istismar etmiş

Muğla’da, birlikte yaşadığı kadının kaybolan kızlarının bulunması için televizyon programına çıkan Selahattin Yalnız, 2’si engelli 3 kadına, çocukluk döneminden beri cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Şüphelinin emniyete getirilmesi sırasında çevredekilerin linç girişimini polis önledi.

​5 yıl önce geldiği Ortaca’nın Ekşiliyurt Mahallesi’nde oturan ve bahçe işleriyle uğraşan Selahattin Yalnız, birlikte yaşadığı kadının kızları F.T.B. (24) ve B.D.’nin (18) 17 Mayıs’ta evdeki paralarla kaçtığını ileri sürerek, bulunmaları için önceki gün, ATV’de Müge Anlı’nın sunduğu televizyon programına katıldı.

Kayıp olduğu belirtilen F.T.B. ve B.D. ise bugün programına çıktı. F.T.B., B.D., diğer kardeşleriyle Selahattin Yalnız tarafından cinsel istismara uğradıklarını ve şiddet gördüklerini söyledi. B.D. 14 yaşından, F.T.B. 13 yaşından beri istismara maruz kaldıklarını belirtti.

Canlı yayında görüntülü olarak konuştuğu Selahattin Yalnız’a tepki gösteren Müge Anlı “Sen utanmadan nasıl benim stüdyoma geldin? Allah seni şaşırttı mı, yanılttı mı ne oldu? Sen utanmadan bu kızları aramak için benim stüdyoma nasıl geldin? Terbiyesiz adam. Senin bu kızlara neler yaptığının videoları elimde, ahlaksız. Sen bundan sonra bana değil savcı ve hakime söyleyeceksin. Sen bu kızları istismar edip nasıl gelip bir de ararsın?” dedi.

Selahattin Yalnız ise suçlamaları reddetti, iftiraya uğradığını öne sürdü.

DHA’nın haberine göre, F.T.B. ve B.D.’nin programda anlattıklarını ihbar kabul eden savcılık harekete geçti.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Selahattin Y.’yi evinde gözaltına aldı. Selahattin Y., sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemi altında Ortaca Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Şüphelinin emniyete getirileceğini öğrenenler ise çevrede toplanarak tepki gösterdi. Şüpheliyi linç etmek isteyenler polis ekiplerince engellendi.

Selahattin Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir