Bunu yaparsanız kot pantolonunuz her yıkamadan sonra ilk alındığı gün gibi yeni kalacaktır:

Onlarca yıldır dünyanın her köşesinde sürekli popülerlik kazanan denimden yapılmış tüm ürünleri ifade ediyorlar. Kot pantolonlar, gömlekler, elbiseler, ceketler, şapkalar ve hatta ayakkabılar herkesin gardırobunda bulunabilir. Ancak yıkamaları özel bir sıcaklık rejiminde ve amaca uygun müstahzarlar kullanılarak ve ayrıca belirli inceliklere uyularak yapılmalıdır.

Kot yıkama kuralları

Yeni denim giysiler, cildi ve iç çamaşırını lekeleyebilecek fazla boyayı gidermek için yıkanmalıdır. Ancak, bunları elde veya çamaşır makinesinde hassas programda yıkamanın gerekli olduğunu unutmamak önemlidir. Üreticinin tavsiyelerine her zaman dikkat etmelisiniz. Etiketi incelemek için zaman ayırın ve ilgili ürünün bakım talimatlarını izleyin. Yumuşatıcıyı çamaşır makinesine koymanın en iyi zamanı – işte o zaman!

Denim kıyafetleriniz pahalıysa, nakışlarla, kristallerle veya diğer dekoratif unsurlarla süslenmişse genellikle elde yıkamanız önerilir.

Bu seçenek size göre değilse bu ipuçlarını izleyin:

Denim çamaşırları yıkamaya başlamadan önce tüm fermuarları, düğmeleri iliklemeyi ve pantolonu ters çevirmeyi unutmayın.

Sadece ürüne değil çamaşır makinesine de zarar verebilecek küçük nesneler için öncelikle ceplerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Denim kıyafetleri çok sık yıkamamalısınız, aksi takdirde aşınmaya karşı daha dayanıklı hale gelirler. Gardırobun böyle bir elemanı nadiren giyilirse, onuncu aşınmadan sonra yıkamak yeterlidir, ancak elbette her şey kirlenme derecesine bağlıdır.

Kot kıyafetlerinizde lekeler oluşuyorsa sabunlu su ve süngerle çıkarmanız daha doğru olur. Her gün giyiyorsanız haftada bir yıkayabilirsiniz.

Yıkamadan önce denim kıyafetlerin ters çevrilmesi gerekir.

Hassas bir yıkama programı seçin. Çamaşır makinesinin denim kumaşlar için özel bir modu varsa onu seçmelisiniz.

Su sıcaklığı yüksek olmamalı, 30, en fazla 40 derece yeterli.

Ayrıca yıkama için toz yerine jel seçmek daha iyidir.

Kumaş deformasyonunu önlemek için sıkma döngüsünü minimum seviyede kullanın. Mümkünse denim için özel olarak tasarlanmış deterjanlar kullanın. Değilse yumuşak tozlar ve jeller seçin.

Ağartma etkisi olan ürünlerden kaçının: bunlar kumaşın rengini soldurur.

Kot pantolonu radyatörlerin yakınında kurutmayın, aksi takdirde küçülür. Ayrıca ürünü doğrudan güneş ışığına maruz bırakmanıza da gerek yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir